четвер, 27 грудня 2018 р.

НОВОРІЧНА МАЙСТЕРНЯ

   Незабаром найвеселіші свята року — Новий рік та Різдво Христове.
Яким подарунком до Нового року порадувати своїх близьких? Звичайно зробленим своїми руками! 






В бібліотеці-філії № 6 був проведений майстер-клас "Морозні візерунки". Діти навчались робити сніжинки,які стануть чудовим подарунком для рідних.

четвер, 20 грудня 2018 р.

185 річчя від дня народження Вілінської Марії Олександрівни

Результат пошуку зображень за запитом "марко вовчок ,s,ksjntrf"
Марко Вовчок (справжні прізвище, ім'я та по батькові Вілінська Марія Олександрівна) народилася 22 грудня 1833 р. в с. Єкатерининському Орловської губернії (Росія) в родині збіднілого дворянина. Батько Марійки помер, коли вона була ще зовсім маленькою. Мати одружилася з поміщиком, який жорстоко ставився до своїх кріпосних (спогади про нього і його поводження з людьми стануть у майбутньому матеріалом для деяких її художніх творів).
В українській літературі Марко Вовчок передусім відома своїми «Народними оповіданнями» і повістю «Інститутка». Позначення оповідань письменницею словом «народні» повністю себе виправдовує, адже вона першою зобразила український народ таким, яким він був насправді, тобто реалістично.                      
В бібліотеці філії № 6 була оформлена книжкова викладка літератури " Добра людина - добрий талан".



четвер, 13 грудня 2018 р.

14 грудня- день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

 
В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Проте Чорнобиль і досі є незагоєною раною.






 Величний подвиг здійснили ті,хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної електростанції
В бібліотеці філії № б відбувся екологічний набат" Чорна трагедія на кольоровій землі" ,зустріч учнів НВК ЗОШ№10 медичної гімназії  з ліквідатором аварії  Манчук. А. П.   Від усього серця зичимо ми героям -ліквідаторам міцного духу, здоров'я і впевненості у завтрашньому дні. Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим.

вівторок, 11 грудня 2018 р.

10 грудня- Міжнародний день захисту прав людини

Результат пошуку зображень за запитом "10 грудня всеукраїнський день права"

10 грудня в бібліотеці філії №6 був проведений урок права "Права свої знай ,обов'язків не забувай». Захід супроводжувала книжкова виставка "Права людини в суспільстві".




четвер, 6 грудня 2018 р.

Результат пошуку зображень за запитом "насильство"
  25 листопада у всьому світі відзначали Міжнародний день боротьби з гендерним насильством. На жаль, проблема домашнього та ґендерного насильства залишається актуальною для українського суспільства, де досі відкрито говорити на цю болючу тему та визнавати її існування непросто.
В межах тижня з користувачами Бф№6 було проведено ряд заходів:
1) Тематичний куточок" Життя без насильства"
2) Лекторій " Насильство як соціальне явище"
3) Відеоперегляд короткометражного фільму" Байдужість-перемога насильства."

четвер, 22 листопада 2018 р.

24 листопада - День пам'яті жертв Голодомору


Екскурс в минуле

Пов’язане зображення
Один за одним йшли у небуття
Старі,дорослі,і маленькі діти.
І не було тоді життя,
І не цвіли у полі квіти,
І сонце землю вже не гріло,
А лиш світило...

   Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор , який призвів до небачених безневинних жертв.
Дуже важко усвідомити, що на найродючіших землях однієї із найпотужніших у світі землеробських цивілізацій в цілком нормальний за урожайністю рік загинуло від голоду, за різними відомостями від 3,5 до 10 млн. людей, майже третина яких – діти.  

В бібліотеці філії№6 була оформлена тематична викладка літератури" Голодні очі, прости нас пам'яте ,прости".

середа, 21 листопада 2018 р.

21 листопада - День Гідності та свободи



    Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
В бібліотеці філії № 6 був представлений фотоколаж " Вони не обирали війну,війна вибрала їх".



четвер, 15 листопада 2018 р.

16 листопада - Міжнародний день толерантності


  16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності,терпимості.
Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, “побутові війни”, кожному доцільно сформувати у собі толерантність, як рису характеру ,цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими. 














   В бібліотеці філії №6 відбулась година толерантності" На доброму серці тримається світ" і дійсно,  це є тому підтверженням.   УЧНІ УМАНСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ"ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №10 - МЕДИЧНА ГІМНАЗІЯ" декламували вірші. Прекрасні виступи вихованців Уманської дитячої школи мистецтв вразили кожного. Наприкінці заходу всі долучилися до тренінгу запропонованого психологом Валентиною Дмитрівною. Година толерантості допомогла відкрити юні серця, зрозуміти і запам’ятати, що лише з добра усе бере початок. Адже доброта – найбільша цінність нашого життя, бо її не купиш ні за які гроші.

четвер, 8 листопада 2018 р.

Арт-студія




   Малюйте те, що відчуваєте, радила художниця , Мамчур  Валентина Василівна тим краще ви будете  висловлювати і свої думки на папері. Бачення кольорів закладено у кожній дитині, їх необхідно розвивати. Малювання пальчиками-дуже корисне заняття, і дає можливість урізноманітнити життя наповнити його радістю.

9 листопада- День української писемності та мови


   Дослідники вважають, що саме з Нестора Літописця і починається писемна українська мова.Найвизначнішою працею Нестора Літописця є "Повість минулих літ" – літописне зведення, складене в Києві на початку XII століття.  
 Мова – живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це – спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.


четвер, 1 листопада 2018 р.

АРТ- СТУДІЯ






В бібліотеці філії №6 в черговий раз пройшов майстер-клас з художником   Толмачовою Оленою Володимирівною, яка є внутрішньо-переміщеною особою з Луганщини. Кожен  мав змогу пофантазувати і намалювати свою осінь.

середа, 31 жовтня 2018 р.

100- річчя " Листопадового зриву"

   Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно – Українською Республікою.
Таким чином, 1918 року українці продемонстрували світові невпинне прагнення мати власну державу.


З цієї нагоди у читальному залі для користувачів була оформлена книжкова виставка"ЗУНР - вікопомний чин українського народу".