четвер, 26 квітня 2018 р.

26 квітня- День Чорнобильської трагедії

    Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
Смертельні промені радіації виявилися безсилими перед героїзмом і самовідданістю тих чоловіків і жінок, які зійшлися в нерівному бою з ядерною стихією в Чорнобилі. Їхній подвиг назавжди увійшов до літопису мужності й патріотизму українського народу.
В бібілотеці філії №6 була оформлена книжкова виставка-пам'ять " Чорнобиль. Його уроків людство не забуде". Прозвучав виступ по радіо під назвою " Тієї ночі терпко цвів полин".

вівторок, 17 квітня 2018 р.

Магдебурзьке право в Умані

      Магдебурзьке право - феодальне міське право, що склалося в німецькому місті Магдебурзі, а згодом поширилося на багато інших міст Європи, стало символом феодального міського самоврядування.
     Жителі міст, які мали Магдебурзьке право, були юридично вільними. Вони виконували як загальнодержавні повинності, так і ті, що визначала міська влада. Магдебурзьке право звільняло місто не лише від судової, а й від адміністративної влади власника, на землі якого це місто знаходилось. Міщани звільнялися від усіх повинностей на користь власника. Із загальнодержавних повинностей головною була військова.
     Упродовж багатьох віків Уманщина була ареною зіткнень загарбницьких інтересів, зазнавала частих руйнівних нападів чужинців, і місто багато разів знищувалося. Після поневолення Київської Русі татарами деякий час підкорялася Золотій орді, а згодом увійшла до складу Литовського князівства і у ХVI ст. перейшла у відання Польщі. У 1663 р. місту було надано Магдебурзьке право. В українських землях Магдебурзьке право, як середовище для формування демократичних традицій в містах, було започатковане у складі Великого Князівства Литовського у XIV ст. Уже тоді рівною мірою та однаковими темпами формувалися європейські цінності у східних і західних європейських країнах. Магдебурзьке право на Правобережній і Лівобережній Україні за своїм змістом і формою відрізнялося від однойменного, яке застосовувалося в Західній Європі.

В бібліотеці філії №6 була проведена хвилина інформації та оформлено книжкову виставку " Магдебурзьке право в Умані"


четвер, 12 квітня 2018 р.

День Довкілля


       День довкілля відзначається в Україні щороку (у третю суботу квітня) починаючи з 1999 року і установлений Указом Президента України «Про День довкілля», на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій.
   Останнім часом проблеми екології і взагалі збереження життя надзвичайно гостро постали перед людством. Захист навколишнього середовища - завдання багатоаспектне: він передбачає і раціональне використання природних ресурсів, і збереження миру на планеті, і цивілізований науково-технічний прогрес.

   Бібліотекарями філії №6 було проведено екологічну гру "Знайте, любіть, бережіть природу"  спільно з НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №10" МЕДИЧНА ГІМНАЗІЯ, де діти мали змогу активно проявити себе, відповідаючи на різноманітні запитання.Для екологічного порятунку людства потрібно зробити дуже багато, перш за все - сформувати екологічний світогляд особливо серед молодого покоління.





середа, 4 квітня 2018 р.

100 років від дня народження Олеся Гончара

Результат пошуку зображень за запитом "гончар"
    Олесь Терентійович Гончар народився 3 квітня 1918р. в с. Ломівці, в передмісті Дніпропетровська. Дитячі роки провів в слободі Суха Кобеляцького району Полтавської області.
   Олесь Гончар — феномен української культури. Він — явище того порядку, що й Сковорода, Шевченко, Франко, Довженко. Йо­го твори потрібні в життєвій дорозі поряд із хлібом і сіллю, вони гартують нашу громадянську мужність, дають щиру радість і незрівнянне відчуття людяної мудрості, несуть безмір морально-етичних галактик.
     "Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!.." — найсвятіший заповіт Майстра українцям сущим і їхнім нащадкам, йому хотілося, щоб юні відкривали в романі вічну зорю надії, черпа­ли з нього енергію творення нової України. Він наголошує, що ме­жа між добром і злом, між людяністю і бездушністю проходить не по лінії "батьки-діти", а визначається найглибшими основами людської душі.
"Будівничий соборів наших душ"