четвер, 12 грудня 2019 р.

Всеукраїнський тиждень права

    В рамках Всеукраїнського тижня  права в бібліотеці філії №6 було оформлено тематичну поличку «Права людини в суспільстві», на якій представлені правознавчі видання  із фонду бібліотеки. Ці видання сприятимуть поглибленню правових знань та формуванню правової культури наших користувачів.
 Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається  в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

четвер, 21 листопада 2019 р.

23 листопада - день пам'яті жертв голодомору.


Три голодомори , яких зазнала Україна впродовж двох з половиною десятиріч, залишаються найтрагічнішими сторінками історії українського народу в ХХ столітті. 
Отже, причинами голоду 1921—1923 рр., який, за приблизними оцінками, коштував Україні від 1,5 до 3 млн. жертв, у т. ч. 70 % новонароджених дітей, були: 1) післявоєнна розруха; 2) неврожай, спричинений посухою 1921 р.; 3) політика воєнного комунізму, насаджувана більшовиками; 4) примусове вивезення українського хліба в Росію та експорт його за кордон; 5) використання московським урядом голоду як ефективного засобу придушення антибільшовицького повстанського руху в Україні.
Голодомор – це геноцид української нації в 1932-1933 роках. Скоєний керівництвом Радянського Союзу з метою упокорення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави. У 1932 – 1933 роках було убито понад 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах.
Голод 1947 став результатом засухи 1946 року. За різними даними, він забрав життя понад 1 мільйона осіб. Однак від 1933 року, голод 47-го відрізнявся тим, що людям дозволили шукати хліб і його купувати.
До дня пам'яті голодомору в бібліотеці-філії №6 був проведений відеоперегляд документального фільму "Голодомор. Великий злам." з учнями УНВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №10-медична гімназія". Також учні приєднались до акції "Запали свічку" в знак вшанування невинних, замучених голодом українського народу.




середа, 20 листопада 2019 р.

21 листопада -День гідності та свободи

Результат пошуку зображень за запитом "день гідності та свободи"


День памяті" Революція Гідності та Свободи:Хроніка подій"  

    День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії.
     У бібліотеці філії №6 пройшов день пам'яті з учнями УНВК ЗОШ I-ІІІ ступенів№10 " медична гімназія "Революція Гідності та Свободи:хроніка подій".
    Завідувач бібліотеки філії №6 Волошенюк Світлана Миколаївна, провела огляд літератури, користувачі мали змогу ознайомитись з матеріалами книжкової викладки.

четвер, 14 листопада 2019 р.

16 листопада- Міжнародний день толерантності

Виставка однієї книги" Шукай добро у серці своєму"





    Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. 
     Користувачі мали змогу переглянути книгу В. Пеунова " Шукай добро у серці своєму".
"Ця книга про живучість людського роду, про радість буття, про велику, палку та жертовну любов, про безцінність людського життя...

четвер, 7 листопада 2019 р.

9 листопада - День української писемності та мови

Результат пошуку зображень за запитом "день писемності"
   Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.

     На тему  " Цікаві сторінки української писемності" пройшла українознавча мозаїка з учнями УНВК " ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 "медична гімназія". Школярі мали змогу дізнатися багато цікавих фактів про українську мову, а саме про її походження, її роль у житті людини, про те, яка вона багата і різноманітна, а також в ігровій формі  ознайомились з правилами української мови.









неділя, 27 жовтня 2019 р.

28 жовтня - День визволення України від нацистських окупантів




                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні. 
В бібліотеці філії №6 була оформлена книжкова викладка літератури " На пам'ять не покладено табу".

четвер, 24 жовтня 2019 р.

середа, 16 жовтня 2019 р.

17 жовтня - Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності

Інформаційна хвилина

Результат пошуку зображень за запитом "бідність день ліквідації"


    Цього року виповнюється 25 років з моменту прийняття у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН резолюції, яка проголошувала 17 жовтня Міжнародним днем боротьби за ліквідацію бідності.
Всесвітній банк вирахував, що злиденним є кожен, хто живе менше, ніж на 1 долар 90 центів у день.
Про відносну бідність писав ще батько економічної науки Адам Сміт, який стверджував, що речі перетворюються на необхідність тоді, коли «чесним людям, навіть із найнижчого класу, стає негоже їх не мати». І наводив приклад з полотняною сорочкою, яка не є «життєвою необхідністю», але «нині у більшій частині Європи чесний робітник соромився би з’явитися на людях без полотняної сорочки, відсутність якої означала б ганебний ступінь бідності». На сьогодні в абсолютній бідності живе кожна десята людина в світі, причому більшість із них громадяни країн із середнім рівнем доходу (Індія і Китай). За межею абсолютної бідності знаходяться майже всі країни Африки та Південної Америки. Навіть у таких заможних країнах, як США та Японія, кожна шоста людина живе у відносній бідності. 
В бібліотеці філії №6 була проведена  інформаційна хвилина "Бідність в Україні і в світі".

четвер, 10 жовтня 2019 р.

14 жовтня - день захисника України. День Козацтва.


  14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України, яке є з 2015 року державним святом.
  

    До дня козацтва бібліотекарі провели гру-квест "В єдності наша сила" з учнями  УНВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №10-медична гімназія", в якій учасники складали прислів'я, розгадували кросворди, відповідали на питання вікторини, переглядали презентацію про козацькі клейноди.

вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Дорогі колеги!

Вітаємо Вас з Всеукраїнським днем бібліотек
Бажаємо Вам міцного здоров'я, довголіття, сімейного затишку, родинного тепла, дружнього взаєморозуміння та підтримки. Ваша відповідальна справа відкриває кожному шлях до книги – джерела споконвічної мудрості та знань!


З повагою колектив БФ №6






середа, 25 вересня 2019 р.

Василь Сухомлинський

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти про сухомлинського"Цікаві факти з життя Василя Сухомлинського                                            Народився Василь Сухомлинський в селі Василівці в бідній селянській сім’ї. В родині було 4 дітей, і всі стали вчителями. Василь Сухомлинський вчився в медичному технікумі, але незабаром пішов звідти, вступив на робочий факультет
У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села; працював викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. Саме мати хлопчика спонукала його до педагогічної діяльності, бо бачила у ньому потенціал.Читати та любити книги Василя Олександровича навчав дід Омелян, в якого була надзвичайно велика бібліотека.У 1941 році під час Другої світової війни добровольцем йде на фронт. На фронті Василь Олександрович був двічі поранений, довго лікувався в евакогоспіталях. Тяжким було поранення в руку.Педагог володів кількома іноземними мовами.З легкої руки В.О.Сухомлинського в педагогіці з’явилося поняття „уроки мислення” – уроки, які змушували дітей молодшого шкільного віку дивитися на світ і розкривати його найскладніші взаємозалежності.
                   
 2 вересня 1970 року серце Василя Олександровича Сухомлинського перестало битися. Йому судилося народитися і померти у вересні, і це символічно, бо вересень – це початок нового навчального року. З легкої руки В.О.Сухомлинського в педагогіці з’явилося поняття «уроки мислення» – уроки, які змушували дітей молодшого шкільного віку дивитися на світ і розкривати його найскладніші взаємозалежності тощо.