Три голодомори , яких зазнала Україна впродовж двох з половиною десятиріч, залишаються найтрагічнішими сторінками історії українського народу в ХХ столітті.
Отже, причинами голоду 1921—1923 рр., який, за приблизними оцінками, коштував Україні від 1,5 до 3 млн. жертв, у т. ч. 70 % новонароджених дітей, були: 1) післявоєнна розруха; 2) неврожай, спричинений посухою 1921 р.; 3) політика воєнного комунізму, насаджувана більшовиками; 4) примусове вивезення українського хліба в Росію та експорт його за кордон; 5) використання московським урядом голоду як ефективного засобу придушення антибільшовицького повстанського руху в Україні.
Голодомор – це геноцид української нації в 1932-1933 роках. Скоєний керівництвом Радянського Союзу з метою упокорення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави. У 1932 – 1933 роках було убито понад 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах.
Голод 1947 став результатом засухи 1946 року. За різними даними, він забрав життя понад 1 мільйона осіб. Однак від 1933 року, голод 47-го відрізнявся тим, що людям дозволили шукати хліб і його купувати.
До дня пам'яті голодомору в бібліотеці-філії №6 був проведений відеоперегляд документального фільму "Голодомор. Великий злам." з учнями УНВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №10-медична гімназія". Також учні приєднались до акції "Запали свічку" в знак вшанування невинних, замучених голодом українського народу.