Рік Новий – казковий час! Хай здивує щастям вас. Рік добра і рік кохання. Тож приймайте привітання: Будьте добрі та здорові, Побажаємо любові. Світла й радості багато,
Щиро вітаємо всіх з прийдешнім Новим роком! Мріємо, щоб Рік, що вже на порозі, додав би нам надії на мир, спокій, щасливе життя. Нехай доля кожного з вас сяє, немов новорічна ялинка вогнями, а пухнастий білий сніг змете всі негаразди.
Сподіваємося, що поетична арт-ялинка віднайшла сховані у кожному ліричні глибини.
вівторок, 15 грудня 2020 р.
Нові надходження
Неабияке задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Це радість для всіх - як для бібліотекарів, так і для мешканців міста! Адже кожна нова книга – це завжди подія та нове знайомство. Це яскраві видання на будь-який смак для читачів різних вікових груп.
7 грудня у світі відзначають День української хустки. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки.
До Всесвітнього Дня Української Хустки чарівні дівчатка, мами та бібліотекарі бібліотеки - філії №6 приєдналися до флешмобу #Українська Хустка.
Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.
Тож, відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції — це генетичні скарби нашого народу.
14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що віддали свої життя та здоров'я заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають спокою людству і сьогодні.
В бібліотеці філії №6 був організований прес-реліз " Чорнобиль історія і сучасність". Також був запрошений Манчук Андрій Петрович учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.Прикладом мужності та героїзму були дії ліквідаторів, які працювали в зоні радіаційного забруднення. Ми пам’ятаємо Героїв.
Щиро дякуємо за ваш подвиг, бажаємо здоров'я, миру, благополуччя та довгих років життя.
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
В рамках акції "16 днів проти насильства" пропонуємо вашому перегляду відео-роздум " Cім'я без насильства "
Це свято з’явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».
Бути військовослужбовцем Збройних Сил України нелегко, адже саме на ваших плечах лежить найбільший тягар відповідальності за долю української держави та захист її територіальної цілісності.
«У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Їх подвиг житиме вічно і слугуватиме взірцем чесного й самовідданого служіння Вітчизні.
Щиро вітаємо з Днем Збройних Сил України та бажаємо незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, багатирського здоров’я, звершення всіх ваших мрій та МИРУ!
Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захистуїх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей особливими потребами. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.
Пропонуємо вашій увазі добірку книг героями літературних творів яких є люди з інвалідністю. Книга відповідає на запитання, дає поради, дарує психологічну підтримку. Такі персонажі в літературі потрібні читачам. Вони допомагають спостерігати позитивні приклади боротьби, перемог та знаходити в реальному світі сенс у житті.
Це історія про мужнього хлопчика, який за всяку ціну хотів навчитися стрибати через калюжі. Нехай не сам, а з допомогою норовистого поні. Ставши через хворобу калікою, Алан не здається й домагається набагато більшого, живе повніше, ніж будь-яка інша людина. Він твердо впевнений в тому, що його каліцтво не завадить йому зробити те, що він захоче, і стати тим, ким він забажає. Для середнього шкільного віку.
Твір досить сильний за своєю натурою починається легко з поволі наростаючою напругою, описуючи важке життя жінки Дарусі у гірському селі за радянської доби десь у 1970-х роках. У селі її вважають німою та несповна розуму через її часті головні болі, але кличуть чомусь Солодкою Дарусею. Даруся живе сама у хаті своїх батьків й дає собі раду лише завдяки сусідам та добрим людям. За багато років її вчинки знайшли розуміння серед односельчан, але час від часу люди лякаються, чи то її, чи то власних гріхів.
Роздуми героїні про те, що краще - два кілограми шоколадних цукерок, триколісний велосипед або квитки в кіно і цирк, - припиняються, коли вона знайомиться з сидячим біля воріт хлопчиком Вітею. Дівчинка пропонує новому знайомому пограти в квача, однак хлопчик пояснює, що це неможливо: він кульгавий. За допомогою квітки - семибарвниціЖеня позбавляє Вітю від недуги і знаходить тим самим товариша для ігор.
Також пропонуємо вашому перегляду мотивуючий короткометражний анімаційний фільм про тріумф людського духу.