Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей особливими потребами. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.
Пропонуємо вашій увазі добірку книг героями літературних творів яких є люди з інвалідністю. Книга відповідає на запитання, дає поради, дарує психологічну підтримку. Такі персонажі в літературі потрібні читачам. Вони допомагають спостерігати позитивні приклади боротьби, перемог та знаходити в реальному світі сенс у житті.
Це історія про мужнього хлопчика, який за всяку ціну хотів навчитися стрибати через калюжі. Нехай не сам, а з допомогою норовистого поні. Ставши через хворобу калікою, Алан не здається й домагається набагато більшого, живе повніше, ніж будь-яка інша людина. Він твердо впевнений в тому, що його каліцтво не завадить йому зробити те, що він захоче, і стати тим, ким він забажає. Для середнього шкільного віку.
Твір досить сильний за своєю натурою починається легко з поволі наростаючою напругою, описуючи важке життя жінки Дарусі у гірському селі за радянської доби десь у 1970-х роках. У селі її вважають німою та несповна розуму через її часті головні болі, але кличуть чомусь Солодкою Дарусею. Даруся живе сама у хаті своїх батьків й дає собі раду лише завдяки сусідам та добрим людям. За багато років її вчинки знайшли розуміння серед односельчан, але час від часу люди лякаються, чи то її, чи то власних гріхів.
Роздуми героїні про те, що краще - два кілограми шоколадних цукерок, триколісний велосипед або квитки в кіно і цирк, - припиняються, коли вона знайомиться з сидячим біля воріт хлопчиком Вітею. Дівчинка пропонує новому знайомому пограти в квача, однак хлопчик пояснює, що це неможливо: він кульгавий. За допомогою квітки - семибарвниці Женя позбавляє Вітю від недуги і знаходить тим самим товариша для ігор.
Також пропонуємо вашому перегляду мотивуючий короткометражний анімаційний фільм про тріумф людського духу.
Немає коментарів:
Дописати коментар