неділя, 20 вересня 2015 р.

Віртуальна подорож " Відкрий Европу для себе!"

Скільки країн у Європі?

  На політичній карті Європи розташовано 50 незалежних держав, більшість з яких є високорозвиненими індустріально-аграрними країнами. Серед найбільших країн Європи Росія, Україна, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія, Іспанія та Польща. Вищезгадана цифра включає шість країн-карликів: Андорра, Ватикан, Люксембург, Ліхтенштейн, Монако, Сан-Марино.

Повний перелік країн Європи:

  Австрія, Азербайджан, Албанія, Андорра, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Ватикан, Великобританія, Вірменія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Казахстан, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Македонія, Молдова, Монако, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чорногорія, Чехія, Швейцарія, Швеція.
  Щоб дати правильну відповідь на питання: «Скільки країн у Європі», треба враховувати, що точний підрахунок кількості держав, розташованих в Європі, залежить від трактування кордонів Європи та критеріїв включення невизнаних або частково визнаних держав, а також врахування залежних територій.
  Австрія, вважається найкрасивішою країною Центральної Європи, туристів приваблюють краєвиди Відня та відомі гірськолижні курорти, а також мальовничі альпійські селища Тіролю, чудові національні парки і "озерний край" на заході країни.Завдяки мальовничим Альпам із засніженими схилами, розвиненій інфраструктур і своєму географічному положенню на перехресті магістралей, що з'єднують південь і північ Європи, країна приваблює велику кількість транзитних туристів, основна частина яких прямує на середземноморське узбережжя, одноденних туристів. Австрія провідний туристський центр зимових видів спорту. Гірколижні курорти — одна з найприбутковіших галузей в економіці. Міжнародний туризм найрозвинутіший у західній, гірський частині країни. Головні туроутворюючі країни (80% туристів):Німеччина, Нідерланди, Велика Британія. Чисельні туристи з Італії, Швейцарії, Франції, США, Бельгії, Швеції, Східної Европи.

БЕЛЬГІЯ – ЖИВОПИС І АРХІТЕКТУРА

  Бельгія може похвастати величезним арсеналом пам’яток, і не важливо буде це багатий Брюссель або маленьке село. Бельгія на весь світ славиться скульптурою хлопчика, що пісяє, дивовижним смаком пива, чорним брюссельським шоколадом і жіночим тенісом. Саме ці атрибути і асоціації згадує кожен при згадці цієї перлини Європи. Типове місто Бельгії обов’язково повинно бути зі своєю довгою історією, а це завжди безліч готичних будівель, романських церков, чудових соборів, площ, пам’ятників… Разом з усім цим затишно уживається сучасність: величезні хмарочоси, супермаркети, житлові будинки та кафе.
 Великобританія – чудова країна зі старовинними пам’ятками і дивовижною культурою. Розкішні середньовічні замки, фортеці і старовинні музеї та галереї – це все Велика Британія. Кожне місто тут має свою неповторну і унікальну архітектуру. Історично склалося, що найвідоміші і популярні туристичні місця знаходяться на території столиці – Лондона. Столиця Великобританії – найбільший мегаполіс Європи з кращими англійськими парками, резиденціями, історичними та культурними спорудами. Ну а візитною карткою Лондона є всесвітньо відомий Біг-Бен, який названий так на честь старовинних дзвонів всередині башти. Це обов’язкова пам’ятка в будь-якому турі по Великобританії.
  

ІТАЛІЯ – ВИШУКАНІСТЬ СТАРОГО СВІТУ

 Пам’яток в Європі так багато, що не вистачить сторінок, щоб описати у всій красі кожну з них. Італія – одна з тих країн, де в кожному місті можна зустріти сотні пам’яток історії та культури. А скільки сказати можна тільки про Рим чи Мілан! Саме в Мілані знаходиться відомий на весь світ театр Ла Скала. Він був побудований за підтримки імператриці Марії Терезії на місці Королівського оперного герцогського театру, який згорів на сумному карнавалі 1717 року.Батьківщина знаменитих художників і талановитих учених, які змінили порядок світу, дім найбільшій кількості об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і калейдоскоп чарівних пейзажів – Белла Італія! Від всіляких пам’яток старовини Риму і чарівної романтичної Венеції, до горбистій місцевості Тоскани і космополітичного Мілану, ця країна – безмежне джерело пам’яток.

ФРАНЦІЯ – РОМАНТИЧНІ ПАМ’ЯТКИ ЄВРОПИ


 Ентузіасти підрахували, Франція – країна з найбільшою кількістю пам’яток в Європі. І в це не важко повірити: Ейфелева вежа, Тріумфальна арка, Діснейленд, Лувр – лише мала кількість найпопулярніших місць. Лувр – один з найбільш відвідуваних музеїв в світі! Тут зібрана багатюща колекція експонатів за більш ніж 800 років історії. У середніх віках Лувр був середньовічною фортецею, яка пізніше перетворилася в палац і була побудована Філіпом Августом в XII столітті. Багато разів ця пам’ятка Європи реставрувалася і перебудовувалася, але все-таки дійшла до нас в ідеальному стані.

УГОРЩИНА – ПЕРЛИНА СХІДНОЇ ЄВРОПИ

 Угорщина – один з найцікавіших туристичних напрямів Східної Європи. Перш за все країна притягує увагу туристів унікальною архітектурою і приголомшливими видами на Дунай і так зване “Угорське море” (озеро Балатон). Також тут є цілющі термальні джерела і улюблена усіма національна кухня Угорщини. Важливим фактором є висока якість послуг і відносно низькі ціни. Все це робить цю країну одним з найбільш бажаних туристичних напрямків Європи. Мільйони туристів щорічно підтверджують ці слова.

вівторок, 8 вересня 2015 р.

8 вересня - Міжнародний день грамотності.

Якщо книг читати не будеш - скоро грамоту забудеш!
  Міжнародним днем грамотності прийнято вважати 8 вересня. Це свято офіційно відзначається Організацією Об'єднаних Націй.
  Міжнародний день грамотності — це символ досягнень усього людства. Адже грамотність — це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного. На сьогоднішній день, за даними ООН, у світі налічується близько 4 мільярдів грамотних людей. Хоча представникам різних поколінь ще є до чого прагнути.
  Дослідження показують, що на сьогоднішній день у світі близько 860 мільйонів дорослих людей неграмотні. Також відомо, що 100 мільйонів дітей у всьому світі не навчаються в школі. Але найсумніше, що навіть ті представники цивілізованих країн, які відносяться до числа грамотних, не відповідають цьому званню. Міжнародний день грамотності звертає увагу і на цю проблему. Крім того, світова громадськість намагається підняти престиж грамотності. Безліч дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним.

   Грамотність є не тільки додатком до вже здобутих знань і навичок, але й надійним помічником у житті кожної людини в інформаційному суспільстві. Стрімкий розвиток у всіх сферах діяльності з одночасною глобалізацією вимагає від людини, ким би вона не була і де б не мешкала, миттєво відгукуватися на вимоги часу. Грамотність, належний рівень якої підтримують і розвивають, стає запорукою підвищення професійної кваліфікації, і як наслідок, працевлаштування.Існує явна необхідність у розгортанні програм поширення грамотності, які були б спрямовані на групи учнів, що вимагають до себе особливої уваги. Крім того, світова громадськість намагається підняти престиж грамотності. Сьогодні під егідою ООН реалізується програма, спрямована на поширення грамотності.
  Вивчаючи іноземні мови, ми забуваємо, що українська мова дуже багата на фразеологізми, ідіоми та крилаті вислови. Нагадуємо, що сьогодні Міжнародний день грамотності і саме час дізнатися про нові цікаві засоби для вираження думок.
  Пропонуємо нашим читачам пригадати прості правила української мови. Адже навчитися правильно говорити ніколи не пізно!

вівторок, 1 вересня 2015 р.

Знов вересень ступив на наш поріг!

  День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Першоклашки з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, ховаючись за величезними букетами квітів, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань, а новоспечені студенти вперше вступають у доросле життя. Учні шкіл, технікумів, коледжів, вузів, подорослішали за літо, відпочилі і засмаглі, знову зустрічаються зі своїми друзями і діляться враженнями про проведені літні канікули. Батьки, бабусі й дідусі проводжають своїх дітей та онуків у новий навчальний рік, де їх зустрічають вчителі та викладачі — люди, які ведуть їх до вершин знань. Та й у всіх інших є близькі або друзі, для яких свято День знань — подія актуальна та урочиста.
   До речі, початок навчального року припадає на 1 вересня лише в кількох державах — це в основному країни колишнього СРСР (Україна, Білорусь, Московія, Казахстан, Молдова, Туркменістан, Вірменія, Прибалтика), а також Чехія і деякі інші країни Європи. В Італії цей день приходиться на 1 жовтня. У ряді країн немає єдиного для всіх закладів дня початку навчального року. Так відбувається, наприклад, у Німеччині, Іспанії та Франції. У США літні канікули закінчуються у другій половині серпня. А японські школи i ВУЗи й зовсім відкривають свої двері в перший день квітня!
 Звичайно, головними винуватцями торжества в перший день осені є школярі — від першокласників з величезними бантами і оберемками квітів мало не вдвічі більшими себе, до вже зовсім дорослих старшокласників, які менше ніж через рік стануть абітурієнтами. 1 вересня вчителі знову перегортають класний журнал, беруть у руки крейду і задають домашнє завдання, а школярі вперше за три місяці чують дзвінок "для вчителя", слова "Хто сьогодні черговий?" І "Відкриваємо зошити, пишемо число".
 І нехай вони скаржаться на те, що літо скінчилося і знову потрібно рано вставати, носити змінку, відповідати на уроках, робити домашку і кожен день бачити "цю училку"; але всі вони в душі відчувають радісні і святкові почуття, переступаючи поріг школи вперше в новому навчальному році, а хтось — перший раз у своєму житті. Через багато років ми з ностальгією і найтеплішими почуттями згадуємо цей знайомий з дитинства запах гладіолусів і хризантем, приємні клопоти щодо купівлі обновок до 1 вересня, Дня знань: зошитів у клітинку і в лінійку, цілої гори ручок, олівців, гумок і лінійок. Крізь роки чуємо привітальні слова директора школи і бачимо щирі посмішки вчителів та щасливі очі молодих батьків. Невже знайдеться хтось, хто хоч раз у своєму дорослому житті не хотів би навіть на хвилинку знову потрапити у свій світлий клас і знову підняти руку, щоб відповісти на питання вчительки чи сказати: "А можна вийти?"
  Щороку 1 вересня, вулиці українських міст наповняться білими бантами, різноколірними букетами і загальним радісним відчуттям того, що попереду нова сторінка життя — цікава, барвиста і повна нових знань.
Свято 1 вересня, завжди залишається в пам'яті кожної людини. Де хто асоціює його зі шкільними роками, комусь більше запам'ятались роки навчання у ВУЗі, а може молодий вчитель більше хвилювався, коли сам вперше йшов на свій власний урок. Втім 1 вересня це всенародне свято, адже тільки завдяки знанням людина досягла сучасного розвитку.
Отже з нагоди дня знань вітаємо усіх з початком навчального року. Бажаємо міцного здоров'я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже вони це сила!