вівторок, 11 квітня 2017 р.

11 квітня-День Визволення в'язнів фашистських концтаборів

   Результат пошуку зображень за запитом "міжнародний день визволення в'язнів бібліотека"
  Щорічно, 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. 
         Для людей, які пройшли всі жахи війни, найголовнішою цінністю є мир. Вони не думали про високі нагороди, звання, медалі. Без жалю віддавали своє життя за Вітчизну, за лагідні руки мами, за спокійний дитячий сон. Війна опалила їхні серця, сивиною побілила голови, але душа жила святою любов'ю.
З кожним роком Велика Вітчизняна війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Та забути звитягу батьків, дідів, прадідів неможливо. Блакитне небо - їхній дарунок, промені щастя в очах - від них. На жаль, усе менше серед нас ветеранів, які вижили після тортур фашистських концтаборів, але пам'ять про них живе. З року в рік, весняного дня, ми приносимо квіти до пам'ятників загиблим в'язням, зі щемом в душі приходимо туди, де стояли страхітливі мури концтаборів «Сирецький», «Бабин Яр», «Дарницький».
       Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують усі ті роки з болем. Скупа чоловіча сльоза навертається на очі ветерана. Головне, щоб це більше не повторилося. «Щоб не повторилося», - відлунює в наших серцях.
   З метою формування почуття патріотизму, милосердя;  вшанування пам’яті жертв фашистського режиму, пам’яті мільйонам чоловіків, жінок і дітей країн поневоленої Європи, закатованих у нацистських концтаборах, в бібліотеці філії №6 був проведений тематичний перегляд літератури  «Шукай мене серед живих».




Литвинов, В. В.: Поезд из ночи: Докум.повествование о поиске,длившемся без малого четверть века:Для ст.шк.в.-К.:Молодь,1989.-416 с.:фотоил.
Рассказывает о поиске бывших малолетних узников фашистских концлагерей, о том, как удалось им выжить, как сложилась их судьба в нелегкие годы сталинизма.





Пам'ять із присмаком сліз-Черкаси: Вертикаль,видавець Кандич С. Г.-2012.-160 с.,іл.
Книга розширить знання про історичне минуле нашого народу,сприятиме збереженню пам'яті про воєнне покоління та буде корисним усім,хто цікавиться історією Другої світової війни
 Епплбом,Енн
Історія ГУЛАГу/Пер.з англ. А.Іщенка.-К.:Вид.дім " Києво-Могилянська академія"2006.511 с.-Бібліогр.:с.497-511. 
Актуальність" Історії ГУЛАГу" для України тяжко переоцінити.Ця книжка може і повинна стати одним із чинників формування суспільної думки,яка нарешті зуміє подолати радянський спосіб мислення і дії в новій українській державі й українському суспільстві
 Торгало Ю. В.
Забуттю не підлягає. Не згасне пам'ять про радянських військовослужбовців,що померли від ран та хвороб у німецьких таборах для військовополонених/Ю. В. Торгало.-Умань: ВПЦ " Візаві",2011.-51 с.
 Анатолій Кузнєцов. Бабин Яр. — Київ: Саміт-книга, 2008-368 с.
Роман-документ Анатолія Кузнєцова "Бабин Яр"є пам’ятником одній з найстрашніших людських трагедій Другої світової війни.
Віталій Юрченко Пекло на Землі Історичний роман м. Черкаси: " Інтроліга ТОР"2010.-576с.
Книга Віталія Юрченка (Георгія (Юрія) Карася-Галинського) «Пекло на землі», яка пропонується нині читачеві – це голос правди, голос волі, винесений із самого дна всеосяжного пекла – із Соловецького табору нашим земляком Юрієм Карасем-Галинським, якому вдалося втекти звідти, звідки не вдавалося майже нікому. Патріотом України володіло одне бажання, одна воля – вижити і розповісти всьому світові про найжахітливіше пекло на землі.

Немає коментарів:

Дописати коментар