четвер, 20 квітня 2017 р.

Літературний акорд " Книги юність живлять ,старість звеселяють"

110- років від дня народження  Трублаїні Миколи Петровича
25.04.1907-5.10.1941


Хто з нас у дитинстві не мріяв про захопливі пригоди та мандрівки далекими незвіданими краями? Сільський хлопчина Микола Трублаєвський (який став відомим під псевдонімом Трублаїні), певно, не був винятком із загалу і, зачитуючись творами Жуля Верна та Джека Лондона, зівставляв себе з героями їх книг. А трохи підрісши, взявся втілювати свої мрії. І не зчувся, як сам став особистістю, життя якої гідне сюжету не одного пригодницького роману. На щастя, цей “романтик у словах і діях” (так часто називають Трублаїні) виявився талановитим письменником, на сторінках численних творів якого до сих пір живуть враження, отримані ним протягом короткого, але яскравого життя.У бібліотеці філії №6 пройшов літературний акорд присвячений 110-тій  річниці  від дня народження Трублаїні Миколи Петровича,який дав  змогу читачам якнайкраще збагнути велич постаті письменника його талант, титанічну працездатність та бажання змінити на краще цей світ.


Результат пошуку зображень за запитом "лахтак трублаїні"
 Трублаїні М.П. „Лахтак”: Повість та оповідання: Для серед. шк. віку /Мал. В.Савіна. – К.: Веселка, 1987. – 329 с.
    Пригодницькою повістю М.Трублаїні завершив роботу над темою підкорення Арктики.„Лахтак”, написаний 1934 р., а виданий 1935 р., відразу став одним з найпопулярніших творів серед молоді.Розповідь про сповнені героїзму будні пароплава „Лахтак” ведеться з таким напруженням, що читач майже фізично переживає всі труднощі, які довелося долати полярним морякам.М.Трублаїні був особисто знайомий з багатьма полярниками. Чи не тому настільки переконливим вийшли образи штурмана Кара, боцмана Лейте, механіка Торби, кочегара Павлюка та інших.



Трублаїні М.П. Шхуна „Колумб”: Повість: Для серед.шк.віку/Худож. В. Т. Гончаренко;Післ. М.Ф. Сингаївського.- К.: Молодь,1988.-400с.:іл.-(Б-ка піонера). 
 Романтична Далека Північ... яка вона? У повісті „Лахтак”, оповіданнях, уміщених у цьому збірнику („Малий посланець”, „Волохан”, „Син мисливця”, „Дівчина під парашутом” та ін.), розповідається про боротьбу людей за освоєння суворої Арктики, про життя народів Півночі.Патріотизм народу, любов до своєї Вітчизни, готовність дати рішучу відсіч ворогам – тема повісті „Шхуна „Колумб”. Вона видана 1940 року. Як письменник – реаліст М.Трублаїні передчував невмолиму грізність подій, які насувались на країну.

Результат пошуку зображень за запитом "глибинний шлях трублаїні"
Трублаїні М.П. Глибинний шлях: Роман та оповідання: Для серед. шк. віку /Мал. О.Кошеля. – К.: Веселка, 1988. – 330 с.: іл.
  Це науково-фантастичний роман. На читача чекає цікава подорож у світ реальності й фантазії, пригоди й несподівані ситуації. На „Глибинному шляху” позначилася гіркота поразки республіканців в Іспанії з одного боку, і невиправдано полегшене уявлення про війну з жорстоким, нещадним ворогом з другого.Але в цілому твір сміливий за своїми ідеями, населений повнокровними героями, цікавий і повчальний для нас і сьогодні.










Немає коментарів:

Дописати коментар