середа, 24 травня 2017 р.

СВЯТА ТА ПАМ'ЯТНІ ДАТИ ЧЕРВНЯ

1-ЧЕРВНЯ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

   День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і у майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.



5 червня - Всесвітній День охорони навколишнього середовища

22 червня- День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
25 -червня Міжнародний День Молоді

28 червня- День Конституції

вівторок, 23 травня 2017 р.

24 травня - День слов'янської писемності і культури


Результат пошуку зображень за запитом "кирило і мефодій"     Щорічно 24 травня всі слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності.Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке у просторі і часі розширює функціонування мови. Слов’янська писемність зародилась орієнтовно в 862 році IX століття.
Без мови, без букв не було б нашої нації – українського народу, не було б ні історії, жодної великої дати, жодного великого імені. 

З нагоди вшанування Дня слов’янської писемності та культури з метою виховання духу патріотизму, пошани до своєї історії, культури, мови у бібліотеці філії № 6 була проведена година спілкування та оформлена книжкова виставка" Від сопілки до слова,від слова -до мови".

понеділок, 15 травня 2017 р.

"ТИ І ТВОЄ МАЙБУТНЄ"

   Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. При виборі професії молодим людям необхідно враховувати всі обставини, пов'язані з майбутньою трудовою діяльністю, вміти правильно порівнювати стан свого здоров'я і негативні фактори професії. Це дозволить їм надовго зберегти свої життєві сили і досягти великих успіхів у житті та кар'єрі.
Зробити правильний вибір – значить обрати таку професію, яка потрібна суспільству, тобто затребувана на ринку праці. Крім того, вона повинна бути доступною для вас, відповідати вашим природним здібностям, знанням і вмінням. І найголовніше – обрана професія має приносити радість, достаток, задоволення.

У виставці-пораді "Для вас майбутні абітурієнти" школярі, абітурієнти та випускники зможуть знайти інформацію про освіту, профорієнтацію та працевлаштування молоді в Україні та за кордоном.

14 травня - День Матері

      Ця жінка відіграє вирішальну роль в житті кожного з нас. Вона любить свою дитину безумовною і постійною любов’ю, а в її бездонному серці завжди знайдеться місце прощення і розуміння. Ім’я цієї жінки – мама.
11 травня  у приміщенні читальної зали бібліотеки філії № 6 відбувся поетичний альбом «Ти всіх святих святіша, ненько», яке підготували бібліотечні працівники бібліотеки спільно з учнями УНВК" ЗОШ-I-III №10 -медична гімназія"(вчитель музики Мануйлова Т. Ф.).
Ведуча заходу - бібліотекар Альона Аргатюк розповіла про історію виникнення свята та як його святкують в інших країнах світу. Діти вітали своїх мам та бабусь віршованими рядками й піснями,особливо сподобались глядачам Шульженко Анастасія ,що співала пісню" Моя земля" та Сердюченко Діана із піснею " Україночка". "Вірш про маму", який декламувала Панасюк Анастасія викликав сльози на очах у гостей. Однією з найбільших людських чеснот завжди була й залишається любов та повага до батьків, пісня "Батьківська земля" у виконанні Каші Максима викликала позитивні емоції та не залишила байдужим жодного глядача в залі. Виховний захід завершився виконанням пісні «Моя Україна". Присутні познайомилися з цікавою книжковою виставкою, яку підготували бібліотекарі.
     Ставлення кожної дитини до мами – це своєрідний індикатор ставлення людини до життя.Завжди мама хвилюється за дитину, скільки б років їй не було. Тож завжди пам’ятайте, що все життя за вами будуть мандрувати мамині очі, завжди мама прийде на допомогу,завжди протягне вам руку в важку годину. Тож шануйте матерів, бережіть їхнє здоров’я, намагайтеся принести їм щастя, радість. Чим довше житиме мама, тим більше душевної теплоти і мудрості вона вкладе в ваші серця.


четвер, 4 травня 2017 р.

9 травня -День Пам'яті та примирення" Йде весна переможним травнем"


Пов’язане зображення
Ми вклоняємся вам, ветерани,
В цей перемоги світлий день,
Нехай не болять ваші рани,
А спокій, здоров’я і радість прийде
     Історія – це людська пам’ять, вона нічого не забуває, ні доброго, ні поганого, все в неї на обліку, все передається з покоління в покоління. Відшуміли, відгриміли бої, згасли криваві заграви над рідною Вітчизною. Настала весна, весна Перемоги, радості і ...горя.
    В бібліотеці філії № 6 була розпочата Вахта пам’яті з нагоди Дня пам’яті та примирення  до якої долучилися учні НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №10 - мед.гімназія". В рамках вахти в бібліотеці експонується ексклюзивна виставка“Роки війни віхи пам'яті”

Спасибі вам, шановні люди,
Прийміть низький уклін від нас.
Нехай здоров’я, щастя буде,
А серці радість в добрий час.

Григорій Храбан – літописець рідного краю

   115- років від дня народження 

      
   Григорій Юхимович Храбан народився 9 травня (26 квітня) 1902 р. в селі Великий Молодьків Піщівської волості Новоград-Волинського повіту Волинської губернії в сім’ї селянина-середняка.
У 1909 р. розпочав навчання у сільській школі. У 1912-1914 рр. навчався у двокласному училищі у волосному центрі, з 1915 по 1916 рр. – у вищому початковому училищі в Новоград-Волинському. В 1918-1920 рр. навчався у Новоград-Волинській гімназії.
У 1922-1923 рр. Григорій Юхимович Храбан працював завідувачем навчальної частини Новоград-Волинської школи робітничої молоді, у 1924 р. – завідувачем дитячої комуни у селі Бабинці та завідувачем Ново-Горобіївської 7-річної школи на Житомирщині.
У 1925 р. родина Храбанів переїхала до новоутвореного окружного центру – міста Коростень. Григорій Юхимович працював на різних посадах в окружній інспектурі народної освіти.
У 1925 р. прийнятий кандидатом, а у липні 1926 р. членом КП(б)У.
В 1931 р. заочно закінчив курс Київського інституту соціального виховання (нині Київський державний педагогічний університет ім. Драгоманова).
У 1932 р. прийнятий до заочної аспірантури столичного Харківського інституту червоної професури (Всеукраїнська асоціація марксистсько-ленінських інститутів) на відділення філософії. Навчання закінчити не вдалося з причини розформування інституту у 1934 р.
8 листопада 1933 р. Григорія Юхимовича виключено з лав партії «за приховування соціального походження» (батьківське господарство було розкуркулене у 1931 р.) та за «втрату класової пильності у справі сількорів». У 1934 р. ЦК ВКП(б) відновив його членство в партії.
З березня 1934 р. працював директором Уманського педагогічного технікуму.
У 1938 р. вступає на заочне відділення історичного факультету Київського педагогічного інституту.
2 липня 1938 р. був заарештований органами НКВС, а 2 липня 1946 р. - звільнений.
В серпні 1946 р. повернувся в Умань, але 20 січня 1950 р. був знову заарештований і зісланний на вічне поселення в Красноярський край. Рішенням Черкаського обласного суду 26 листопада 1955 р. реабілітований, в липні 1956 р. поновленний в лавах Комуністичної партії СРСР. В серпні 1956 р. повернувся до Умані.
      З 17 вересня 1956 р. був призначений директором Уманського краєзнавчого музею. Пропрацювавши на цій посаді до вересня 1958 р., вийшов на пенсію.
20 січня 1990 р. Григорій Юхимович Храбан помер. Похований в Умані.
Нагороджений медалями «За доблесну працю» (1970 р.), «Ветеран праці» (1977 р.), знаком «50 років перебування у КПРС».
Г.Ю. Храбан займався дослідженням наукових та архівних джерел з історії Уманщини, вивчав архівні документи, літературу з історії дендропарку «Софіївка», здійснював археологічне обстеження західної частини Черкаської області. Працював над путівниками «Умань» (1968, 1979, 1982, 1985 рр.). Результатами його досліджень були нариси та ряд науково-краєзнавчих статей.
Григорій Юхимович був членом редколегії фундаментального видання «Історія міст та сіл. Черкаська область».
    В Державному архіві Черкаської області зберігається фонд Г. Ю. Храбана. Документи до нього надходили ще від самого Григорія Юхимовича в 1989-1990 рр. До складу фонду сьогодні входять різні документи, які характеризують наукову та творчу діяльність Храбана.
Окрему групу документів представляють матеріали з історії будівництва дендрологічного парку «Софіївка», викликають інтерес зібрані дані про окремих представників родини Потоцьких, особливо про третю дружину Станіслава Щенсного Потоцького – Софію.
Загалом до опису фонду Храбана (Р – 5624) внесено 246 справ, а в список позитивів – 468 фотодокументів.
      Прозвучав виступ по радіо з нагоди 115- річниці від дня народження Г. Ю. Храбана