четвер, 28 травня 2015 р.

Не ламай життя - зламай цигарку!

 Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням — встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
 Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.
  13 березня 2012 року в Україні було остаточно схвалено закон про повну заборону реклами сигарет. Заборона стосується не тільки реклами, а й будь яких способів стимулювання продажів тютюнових виробів. Закон вступив в силу 17 вересня 2012 року.
З 4 жовтня 2012 року на упаковках сигарет в Україні розпочали друкувати фотоілюстрації із попередженням про хвороби, які можуть бути викликані тютюнопалінням.
В Україні палить близько 11, 5 млн жителів, з них — 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок. У відсотковому відношенні — 60% і 11,2%, відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.
Сигарета, про її шкоду і наслідки для організму нам відомо чимало. Проте не вистачає трішки волі, а деяким і більше, щоб сказати остаточне і безповоротне "ні". Отже, після цих фактів курити вам вже точно не захочеться! 
Шкода куріння    
Куріння - це не нешкідливе заняття, яке можна легко кинути. Це справжня наркоманія, і особливо небезпечна тому, що багато хто не приймає її всерйоз. 
 Куріння - одна з найбільш поширених звичок, які завдають шкоди здоров'ю людини і цілого суспільства. У процес паління залучені практично всі верстви населення, в тому числі жінки та підлітки. Це соціальна проблема суспільства, як для його кращий, так і не палить частини. Для першої частини проблемою є кинути палити, для другої - не «заразитися» звичкою курити, уникнути впливу кращого суспільства і зберегти своє здоров'я. 
Куріння призводить до змін внутрішніх органів, найчастіше ураження зачіпає серцево-судинну систему, органи дихання, шлунково-кишковий тракт. До негативних наслідків куріння також відносять неприємний смак у роті вранці, жовті зуби, неприємний запах з рота й від волосся. Куріння є частою причиною пожеж, а недопалки сильно забруднюють приміщення і вулиці. За даними досліджень, паління підсилює алкогольне сп'яніння в півтора-два рази. 

 Якщо людина викурює в день 1-9 сигарет, то в середньому він скорочує своє життя на 4,6 року в порівнянні з некурящими людьми, якщо курити 10-19 сигарет, то життя скоротиться на 5,5 років, якщо викурювати 20-39 сигарет - на 6,2 року. 
 Багато і довго палять люди в 10 разів частіше хворіють на виразку шлунка, в 12 - інфарктом міокарда, в 13 разів - стенокардією і в 30 разів раком легенів. 
Що містить дим цигарок?
Дим   цигарок містить смоли, до складу  яких входить понад 4000 хімічних елементів. Відомо, що 43 з них викликають онкозахворювання. Серед них: ціанід,  бензол, метоловий спирт, ацетил. У цигарковому димі також міститься оксиди азоту і вуглецю – отруйні гази. Головним елементом цього диму є нікотин – речовина, яка викликає у людини сильну  наркотичну залежність.
Способи лікування нікотинової залежності .
Куріння - це найчастіше слабкість волі, і якщо не вистачає сил зупинитися самому, зверніться до лікарів. 
Багато курців вважають, що раз вони прийшли лікуватися, то цього вже достатньо. Нічого подібного. Бажання повністю і назавжди покінчити з курінням - це неодмінна умова для позбавлення від тютюнової залежності. Крім того, успіх лікування залежить від сили волі пацієнта. Тютюнова залежність - це болючий процес, що вимагає тривалого лікування, спостереження за ним, попередження рецидивів.  
Це дуже важке випробування, але курець повинен знати про шкідливий вплив тютюну на своє здоров'я і на здоров'я оточуючих, твердо вірити лікуючого лікаря, і йому неодмінно повинні допомагати навколишні на роботі і вдома. На сьогодні в світі налічується до 120 способів лікування тютюнової залежності (практично постійно застосовується близько 40). Але жоден з них не є універсальним, кожен має свої переваги і недоліки, кожен має свою "аудиторію". Досвід показує, що ізольоване застосування будь-якого методу лікування - медикаментозного,голкорефлексотерапії, вітамінів, біоенергетики, лазероакупунктури та ін - без психотерапії має недостатній і короткочасний ефект. Пояснюється це тим, що емоційна прив'язаність людини до сигарети буває настільки сильна, що відмова від куріння часом рівнозначний розставання з близьким другом. Тут роль психотерапевта полягає в тому, щоб поступово "разідеалізіровать" сигарету, дати час на те, щоб звикнути до цієї "трагічної" думкою про швидке прощанні з "другом".


Для багатьох сигарета - це спосіб спілкування.Під час перекурів люди знайомляться, спілкуються. Тому, щоб людина не відчувала себе самотньою, непогано себе зарекомендувала практика групової психотерапії. Зазвичай за 2 - 3 тижні відбувається спад психічної напруги, йде переоцінка майбутнього життя без сигарети.Сьогодні ми знаємо про існування успішних і затрато-ефективних методів лікування. Засоби заміщення нікотину, такі як нікотинова жувальна гумка, пластир, назальний спрей (аерозоль для носа) та інгалятори, а також не-нікотинові засоби, такі як бупропіон, можуть подвоїти шанси людей добитися успіху. Вони повинні стати більш широко доступні, а їхня вартість також повинна знижуватися, щоб курці в усіх країнах могли собі дозволити придбати їх.

В бібліотеці - філії №6, відбулася бесіда з учнями школи №10, присвячена Всесвітній боротьбі з курінням та книжкова виставка "Не ламай життя - зламай цигарку,"а також проведена акція "Дорога в країну здоров'я."

понеділок, 18 травня 2015 р.

Найвидатніші музеї Европи.

 Музеї - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру між народами.

  Щороку 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали.

  Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, коли 11 генеральна конференція Міжнародної ради музеїв (ICOM) відбулась у Москві та Ленінграді. 
  З 1977 року у кожного Міжнародного дня музеїв є своя тема. Зокрема, у Міжнародна Рада музеїв ICOM запропонувала тему Дня музеїв–2015 «Музеї задля сталого суспільства». Аргументація такого рішення полягала, насамперед, у тому, що «однією з найбільших проблем сучасного світу є проблема адаптації до нових способів життя і розвитку в гармонії з природою».
Найвидатніші музеї Европи!

1. Галерея Уффіці у Флоренції. (Італія) 1575                                                      

ЮНЕСКО оцінює, що 60% найпопулярніших художніх робіт в світі знаходяться в Італії, а більш ніж половина з них розташована у Флоренції. Галерея Уффіці у Флоренції вразить Вас до глибини душі. Це безперечно одна з найпрекрасніших колекцій картин і скульптур на планеті, з роботами, що відносяться до епохи Відродження. Однією з головних визначних пам’яток тут є Народження Венери Ботічеллі. 

Галерея Уффіці - є одним з найбільших і найвизначніших музеїв європейського образотворчого мистецтва. Музей знаходиться у Флоренції, в палаці, побудованому в 1560-1581 роках. Колекція картин включає визнані шедеври всіх часів, у тому числі роботи Джотто, Сімоне Мартіні, П'єро делла Франческа, Фра Анджеліко, Філіппо Ліппі, Боттічеллі, Мантенья, Корреджо, Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланджело та Караваджо. Також добре представлені роботи німецьких, голландських і фламандських майстрів, таких, як Дюрер, Рембрандт і Рубенс.
Історія Уффіці починається в липні 1559, коли правитель Флоренції Козімо I Медічі вирішив об'єднати всі адміністративні служби міста в загальному просторому палаці. Для реалізації проекту був запрошений майстер Джорджо Вазарі, який і почав роботу в 1560 році. Однак в 1574 році Вазарі помер, і закінчував будівництво вже його наступник, Бернардо Буонталенті. З 1575 року в будівлі Уффіці почалося формування музею - його основу склала сімейна колекція Медічі.

2. Британський музей у Лондоні.1753

Головний історико-археологічний музей Великобританії і один з найбільших музеїв світу, заснований в 1753 році, на основі трьох колекцій - колекції відомого британського лікаря і натураліста Хенса Слоуна, колекції графа Роберта Харлі, а також бібліотеки антиквара Роберта Коттона, яка стала основою Британської бібліотеки. Створення музею було затверджено актом Британського парламенту. Будівля музею займає площу, еквівалентну 9 футбольним полям. Кількість відвідувачів за час існування музею зросла з 5000 в рік у XVIII столітті до майже 6 мільйонів сьогодні.Тут зібрані мільйони творів мистецтва з усіх континентів. Галереї Британського музею присвячені Єгипту, Греції, римській цивілізації, Азії, Африці і середньовічній Європі, простежуючи історію людства і культуру. Тут зберігається мармур Парфенона, який колись прикрашав Парфенон в Афінах.
Музей приваблює шість мільйонів відвідувачів щороку. Якщо Ви не можете дістатися до єгипетського Музею, то можете розглянути найбільшу і всебічну колекцію стародавніх єгипетських артефактів за межами Каїра прямо тут. Вражає також новий читальний зал Британського Музею , який Ви бачите на фото. Музей спочатку задумувався як зібрання старожитностей Давньої Греції і Стародавнього Риму. Разом з археологічними знахідками і предметами мистецтва, які звозили в Лондон з усіх куточків колоніальні агенти Британської імперії, музей поповнювався малюнками, гравюрами, медалями, монетами і книгами різних епох.
3. Ермітаж, Санкт-Петербург. (Росія)1764 

 
У цього гігантського музею найбільша в світі колекція картин. Це приголомшливе місце, яке висвітлює історію світу від Кам’яного століття до теперішніх часів, а особливо значною є Золота Кімната з її дивовижними дорогоцінними каменями. Музей Ермітажу –найбільш відвідуваний в Росії. Він сценічно розташований уздовж області набережної річки Нев Центрі Санкт-Петербурга, головним з яких вважається Зимовий палац. Це цілий музейний комплекс, який включає шість різних будівель унікального архітектурного дизайну. Без сумніву, Емітаж – один з найбільших музеїв світу, видатна пам’ятка Санкт-Петербурга.
 
Ермітаж виник в 1764 як приватне зібрання Катерини II, після того як в Берліні, через агентів, вона придбала у комерсанта Гоцковского колекцію з 220 творів голландських і фламандських художників. Спочатку ця колекція розміщувалася в спеціальному палацовому флігелі - Малому Ермітажі, звідки і закріпилося загальна назва майбутнього музею.   Експозиція музею показує розвиток світового мистецтва з кам'яного віку до кінця XX століття.


4. Музей Ватикану.1769

Значний Музей Ватикану містить 22 окремі колекції, в межах від етруського і єгипетського мистецтва до карт і сучасного релігійного мистецтва. Навіть якщо Ви не релігійні, то все одно будете вражені чистою красою і пишністю купола Мікеланджело і спіральних колон Берніні. У Ватикані, а саме в тій частині, яка доступна для всіх туристів, є дві головні визначні пам'ятки: Собор Святого Павла і Музей Ватикану. Насправді, Музей Ватикану - комплекс найбільших музеїв, які об'єднують найцінніші музейні колекції та унікальні папські палаци
міста-держави Ватикан. Колекція мистецтва Ватикану була заснована в 1769 році. Музей Ватикану включає в себе 1400 залів і 50 000 експонатів. Один з найвідоміших - Сікстинська капела, справжня перлина Музею Ватикану. У музеї також знаходиться зал з картами Італії, зал російського іконопису, Фрески Рафаеля, зали сучасного сакрального мистецтва, зал з колекцією православних ікон і багато іншого.

5. Паризький Лувр. (Франція) 1793

Без сумніву, найвідоміший музей у світі, Лувр був середньовічною фортецею і палацом королів Франції перш, ніж став музеєм два століття тому. Навіть модернізація площі з додаванням скляної піраміди в її центрі нічого не віднімає від історичної чарівності Палацу Лувру. Паризький Лувр - один з найбагатших і найстаріших музеїв світу (для широкої публіки відкритий в 1793 році) з багатою історією колекціонування художніх і історичних реліквій Франції, починаючи з часів династії Капетингів і до наших днів.
Лувр - старовинний королівський замок в Парижі, перебудований у палац, розташований на правому березі Сени між садом Тюільрі і церквою Сен-Жермен-л'Осерруа. Зведення нинішнього будинку Лувра тривало майже тисячоліття і є невіддільним від історії самого  Парижа. Лувр займає територію близько 160 тис. квадратних метрів, з яких на 58 470 розташовуються експозиції музею. Лувр можна назвати універсальним музеєм, так як його колекції покривають величезні географічні і часові простори: від західної Європи до Ірану через Грецію, Єгипет і Близький Схід.
Європейське мистецтво новітнього періоду часу - з 1848 року і до наших днів - представлено в Музеї Орсе та Центрі Жоржа Помпіду, а азіатське виставляється в музеї Guimet. Мистецтво Африки, Америки і Океанії експонується в музеї набережної Бранлі.  Колекції музею, які коливаються від народження великих старовинних цивілізацій до першої половини 19-го сторіччя, серед найвидатніших на планеті. Ви знайдете тут роботи найвідоміших художників в історії, таких як да Вінчі і Рембрандт. Головною визначною пам’яткою Лувру є Мона Ліза Леонардо да Вінчі.

6. Музей Прадо в Мадриді.1819

Мадридський музей Прадо є одним з найбільших і значущих музеїв європейського образотворчого мистецтва. Незважаючи на те, що його колекція менш значна, Прадо – один з найбільш шанованих і відвідуваних музеїв у світі. 
Входить до двадцятки найбільш відвідуваних музеїв світу.  У музеї представлено зібрання живопису, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва, а також світові шедеври майстрів іспанських, італійських, фламандських та інших європейських шкіл. У колекції музею зберігаються одні з найбільш повних зібрань Босха, Веласкеса, Гойї, Мурільо, Сурбарана і Ель Греко. Будівля музею є видатним зразком пізнього іспанського класицизму. Хоча музей і спеціалізується на картинах, тут також знаходиться велика кількість малюнків, монет, медалей та декоративного мистецтва. Особливу увагу варто звернути на Три Грації Рубенса. 


Ідея створити публічний музей на основі королівської колекції з'явилася в кінці XVIII століття. Але реалізувалася вона набагато пізніше, в 1818 р. Свій внесок зробили дві королеви Іспанії - Ісабель де Брананца, а після її смерті - Марія Хосефа Амалія. Німкеня з Саксонії, Амалія, побажала мати музей на зразок Дрезденської галереї і багато зробила для його відкриття. Датою заснування музею вважають 1819 р.

7. Єгипетський музей у Каїрі. 1835

Найбільшим у світі сховищем предметів давньоєгипетського мистецтва є Каїрський єгипетський музей. Його колекція налічує близько 120 000 експонатів всіх історичних періодів стародавнього Єгипту, починаючи з доісторичної ери до Греко-Римського періоду,включаючи стародавні скульптури Сфінкса. Якщо Ви досліджуєте пам’ятки Єгипту , то не повинні пропустити Єгипетський музей Каїра. У Єгипетському музеї Каїра Ви знайдете повну колекцію єгипетського мистецтва. Серед тисяч скарбів також відомі експонати з гробниці Тутанхамона.  Історія музею почалася в 1835 році з розпорядження Єгипетського уряду заснував “Службу античних скарбів Єгипту” в спробі зупинити розграбування археологічних пам’яток і влаштувати виставку зібраних музейних експонатів, що належали уряду, з метою запобігання їх розграбуванню.  Будівля нинішнього музею в нео-класичному стилі споруджена в 1900 р. за проектом французького архітектора Марселя Дюнона (Marcel Dourgnon).

8. Гугун (Китай) - 1925

Гугун або «Заборонене місто» є найбільшим за своєю площею музейно-архітектурним комплексом. Він охоплює центральну частину Пекіна, починаючись від площі Тяньаньмінь, і тягнеться з півдня на північ на площі, що займає 720 тис. кв. м., тобто 72 гектара (приблизно в три рази більше московського Кремля). Цей величезний обнесений стінами і оточений каналом з водою ансамбль, перш за все, цікавий як чудовий пам'ятник середньовічного зодчества.Після повалення династії Цин, в 1911-1912 роках і виселення останнього імператора Пу І з палацу, силами генерала Фен Юсян в 1924 г, велика колекція предметів мистецтва, зібрана мінськими і цінських імператора (близько 1170000 одиниць зберігання, за описом, проведеним в 1925 році), перейшла в руки республіки. На їїоснові 10 жовтня 1925 року в колишньому імператорському палаці був створений один з найбільших в світі музеїв.

9. Державний музей в Амстердамі. 

 Державний музей або Рейксмузей - нідерландський національний музей. Міститься в Амстердамі на Музейній площі. Постійна експозиція музею включає значну колекцію шедеврів золотого віку голландського живопису, а також різноманітну графіку, скульптуру, зразки декоративного мистецтва тощо  Це один з найбільших музеїв, який обов’язково варто відвідати під час поїздки в одну з найкрасивіших європейських столиць. Державний музей (Rijksmuseum)Музей виходить на один з культових водних каналів Амстердама, в той час як з протилежного
боку знаходиться простора панорамна площа із зеленою мальовничій галявиною.Усередині Ви можете повністю зануритися в мистецтво і періоди історії Нідерландів.П
остійна експозиція музею включає значну колекцію шедеврів, а також різноманітну графіку, скульптуру, зразки декоративного мистецтва тощо.З Колекцією майже 1 мільйона експонатів, це ідеальне місце
, щоб побалувати себе надихаючими шедеврами Рембрандта, Франса Халса та інших голландських художникі.

10. Національний музей Археології в Афінах.(Греція)1829

Національний Археологічний Музей Афін - це найбільший музей на території Греції, де розміщується найбільша колекція найцінніших артефактів давньогрецької культури, що налічує понад 20 000 різних об'єкті,колекції кераміки і скульптур музею вважаються одними з найбагатших у світі. Своє ім'я музей отримав у 1881 р. від грецького прем'єр-міністра Чарілаоса Трікопіса. Всі вони відносяться до ранніх форм цивілізації, виявлених на території Греції, і, звичайно ж, до самої античної епохи. Музей розташований в районі Ексархія в центрі Афін між вулицею Епірус, Боболінас і Тосітсас, а вхід знаходиться на Патіссіон-Авеню поруч з історичним будинком Політехнікуму Афін. Перший національний археологічний музей в Греції був заснований грецьким прем'єр-міністром Іоаннісом Каподістріасом на острові Егіна ще в 1829 р. З тих пір археологічна колекція змінила декілька виставкових майданчиків. Будівництво даного музею тривало з 1866 по 1889 рр.. Будівля була виконана в неокласичному стилі і інтер'єр прекрасно поєднується з характером експонованих предметів мистецтва.                
   Сьогодні професійне свято усіх працівників музеїв. У цей святковий день побажаємо їм успіхів та удачі, адже саме завдяки цим людям, ми маємо змогу на власні очі побачити історичну та культурну спадщину, що дісталася нам від наших пращурів і яку Ви ретельно оберігаєте.Дякуємо Вам ще й за те, що створена Вами своєрідна "машина часу" маємо змогу хоча б на декілька хвилин перенести нас у світ прадавніх історій та легенд.

четвер, 7 травня 2015 р.

Як Україна й сонечко над нами, отак і Мама на землі одна!

  Кожної другої неділі травня в Україні 
відзначається поважне свято - День матері
В 2015 році День матері припадає на 10 травня.

    Слово "мати", "мамо", "матуся" завжди асоціюється у нас з любов'юдобротою, ласкою. Мати - найближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану, майже єдина людина, яка любить нас безумовною, щирою любов'ю.
    День матері - свято любові і поваги, і єдиним справжнім подарунком у цей день є вираз взаємної любові! Любов матері - основа і джерело життя. У цілому світі мірою гідності людини вважається її вдячність матері за життя, за всі її старання, за виховання дітей і за самопожертви.
    Саму ідею святкування Дня матері  в світі приписують американській активістці Джулії Уорд Хоув, яка опублікувала в 1872 році прокламацію Дня матері, а також вчительці з Графтона в Західній Вірджинії Анні Джервіс, яка у 1907 році організувала меморіальну церемонію на честь пам'яті своєї померлої матері. Ця церемонія матері пройшла 10 травня. Джервіс також надіслала листа міністрам, бізнесменам і політикам з проханням установити День матері в країні. Узаконив свято Дня матері в США американський Президент Вудро Вільсон 8 травня 1914.
     Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни, а ще понад 30 країн відзначають День матері в інші дні.
     В Україні День матері святкували з 1929 року. Ініціатором впровадження Дня матері  була Олена Кисилівська, редактора тижневика "Жіноча доля". Але з часом про це свято було забуто, і згадали про нього в Україні лише 10 травня 1999 року, коли указ про святкування Дня матері підписав президент України Леонід Кучма. День матері відзначається щорічно у другу неділю травня. В 2014 році День матері ми святкуємо 11 травня.
     
День матері - сімейне свято, і це важливий момент у вихованні дітей. Саме діти повинні пізнати, відчути, ким є для них мати, що зробила вона для них і якої пошани заслуговує. У щасливої матері зростають щасливі діти, тому давайте робити життя наших матусь прекрасним!

    Його традиційно святкують в Європі, в США, в країнах Азії. І така велика популярності цього свята цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама була найдорожчою та найріднішою людиною для кожного. Мами присвячують життя своїм дітям, жертвуючи всім заради їх щастя.     Вже протягом ста років цей день стає приємним приводом для того, щоб зателефонувати мамі або приїхати до неї, щоб сказати «спасибі» за її кохання, підтримку і самовідданість.
 Для вас, любі матусі, найкращі квіти, найщиріші побажання, найніжніші поцілунки! 
Симоненко В.
Вклонися їй
Вона прибігла стомлена з роботи,
І, може, сон їй очі замикав,
 А дома - новий клопіт і турботи,
І довга низка непочатих справ.
І ти не знав, що терпли в неї руки,
Коли вона сідала до стола
І, затаївши біль в душі і муку,
Із батьком річ проникливу вела.
Вона писала: «Добре нам живеться,
Ти ж про одне, про перемогу дбай.
Уже синок наш бігає й сміється...
Скоріше окупантів добивай».
Вона усе тоді робити вміла,
Вона усе тоді робить могла,
Вона усім нам щедро уділила
І ласки, і сердечного тепла,
Їй не шкодуй синівської любові,
Її мозолі й зморшки - все шануй,
Вклонися їй, скажи привітне слово
І руки працьовиті поцілуй.
Навчись її всім серцем поважати
І берегти від злоби і наруг:
 Радянська жінка - трудівниця, мати, -
Вона твій перший і надійний друг.
Їй по плечу, здається, світ підняти,
Їй справи по плечу - великі і малі,
Бо це ж вона, вона народу мати,
А значить -
Мати правди на землі.