середа, 31 жовтня 2018 р.

100- річчя " Листопадового зриву"

   Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року на стародавній ратуші Львова вперше замайорів Національний жовто-блакитний стяг і після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно – Українською Республікою.
Таким чином, 1918 року українці продемонстрували світові невпинне прагнення мати власну державу.


З цієї нагоди у читальному залі для користувачів була оформлена книжкова виставка"ЗУНР - вікопомний чин українського народу".

неділя, 28 жовтня 2018 р.

28 жовтня -День вигнання нацистських окупантів з України

 
 Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»ÑŒÑ‚ат пошуку зображень за запитом "день вигнання  нацистів"
    Із вигнанням нацистських окупантів у 1944 році Україна не отримала волі, тільки опинилася під пануванням іншого тоталітарного режиму, результатом діяльності якого стали масові репресії та депортації, зокрема сотень тисяч українців, поляків та цілого кримськотатарського народу, смерть від масового голоду сотень тисяч мешканців України у 1946—1947 роках.
Український визвольний рух, не вважаючи вигнання німецьких окупантів визволенням, продовжував боротьбу за незалежність України, яка тривала ще майже десятиліття. Переслідування інакодумців не припинялося до розпаду СРСР.
Справжні волю і свободу Український народ отримав тільки після 24 серпня 1991 року зі здобуттям державної незалежності. 

   В бібліотеці філії № 6 відбувся перегляд документального фільму "Визволення". На завершення присутні жваво обговорювали побачене, багатьом було важко висловити свої почуття,адже мир є надзвичайно важливим для всього світу. Ми не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму, виховуючи в підростаючого покоління почуття патріотизму та гордості за наших героїв.

четвер, 18 жовтня 2018 р.

Історична довідка

100 років від часу утворення УНРади ЗУНР    

 

  100 років тому, 18 жовтня 1918 р., створена Українська Національна Рада ЗУНР-ЗОУНР (УНРада) — вищий законодавчий орган Західно-Української Народної Республіки — Західної Області Української Народної Республіки. Вона постала у Львові як Конституанта (Конституційні Збори) українського народу, що проживав на своїх етнографічних землях в Австро-Угорській імперії. 19 жовтня 1918 УНРада прийняла постанову про утворення Української держави на українських етнографічних землях у складі Австро-Угорщини та закликала національні меншини направити своїх представників до УНРади пропорційно кількості населення. Президентом УНРади став Євген Петрушевич. УНРада припинила діяльність у 1919 р. після придушення більшовиками «Української Народної Республіки».
Липень 1941 р.: створена (відновлена) Українська Національна Рада (УНРада) — представницький орган українського населення Галичини, що діяв у 1941–1942. У липні 1941 за ініціативою ОУН(р) у Львові була створена Рада сеньйорів, яка складалася з відомих українських політичних, громадських і культурних діячів. Раду сеньйорів перетворено на УНРаду. 
 УНРада задекларувала, що вона є координуючим центром української нації у Західній Україні до часу відновлення державної незалежності України і має за мету Соборну Україну. Окремі дії УНРади свідчили про її незгоду з кроками окупаційних органів влади. Після листа-звернення А. Шептицького до Г. Гімлера з осудом геноциду єврейського народу німецька окупаційна влада заборонила діяльність УНРади. Щоб не викликати німецьких репресій проти членів УНРади, її керівництво 27.2.1942 оголосило про розпуск УНРади.

четвер, 11 жовтня 2018 р.

14 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ХУДОЖНИКА

АРТ -ТЕРАПІЯ

  Щороку у другу неділю жовтня майстри пензля відзначають День художника України. 






   До Дня художника в бібліотеці філії № 6  пройшов майстер клас з художницею -воолонтером, Довгань Людмилою Григорівною, яка  допомогла  кожному зрозуміти і прийняти власні емоції, досягнувши емоційної гармонії через малювання, адже малювання – це справжній відпочинок з користю для душі і тіла.

14 жовтня - день захисника України


День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.
Цей день обрали невипадково. Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею. На Січі була церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці. Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї покровительки. Повернувшись щасливо з походу, дякували їй за збережене життя.
Козаки вірили, що свята покрова Пресвятої Богородиці охороняє їх. Історично в цей день було прийнято згадувати і віддавати належне козацькій доблесті. Саме 14 жовтня на Січі обирали нового отамана і влаштовували свято козацької мужності та відваги.






 11 жовтня працівниками бібліотеки філії № 6 для користувачів був проведений екскурс в історію« Героям слава-кажемо по праву,бо струм козацький в генах не зачах»  та оформлена книжкова виставка " Козацькому роду нема переводу".Достойними нащадками Українського війська є сьогоднішня молодь, яка вже має право називатися захисниками Вітчизни ,бо брала активну участь у Революції гідності,  допомагає і підтримує українську армію з початку війни з російськими загарбниками як колись для козака почесним обов'язком була служба в Запорозькій Січі, так і сьогодні захищати рідну землю – це почесний обов'язок для наших юнаків.




понеділок, 1 жовтня 2018 р.


1 ЖОВТНЯ -МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ
   Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків.